Szykują się poważne utrudnienia na obwodnicy.

Kategoria: Gdańsk Utworzono: środa, 11 kwiecień 2012 Daniel Kossakowski

Trwają ostatnie prace związane z rozbudową Węzła Karczemki na Obwodnicy Trójmiasta. Niestety będą się one wiązać z poważnymi utrudnieniami dla kierowców, a korki mogą mięć wiele kilometrów.

Od środy do godzin wieczornych 16 kwietnia do jednego pasa ruchu zwężona zostanie jezdnia obwodnicy w kierunku Łodzi na odcinku od stacji Shell do małego węzła Karczemki.

Z kolei w piątek dojdą kolejne zwężenia na wysokości jeziora Jasień. Tym razem do jednego pasa zostaną zwężone jezdnie zarówno w kierunku Łodzi, jak i Gdyni. Te utrudnienia również potrwają do godzin wieczornych w poniedziałek (16.04).

Drogowcy zwężą obwodnicy w związku z układaniem nowej nawierzchni. Jak zastrzega Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w przypadku złej pogody prace mogą się opóźnić.

W związku z tymi zmianami kierowcy muszą się liczyć z korkami, które w godzinach szczytu mogą być ogromne. Wtorkowe zwężenie obwodnicy w kierunku Gdyni spowodowało kilkukilometrowy korek w którym spędzić trzeba było nawet godzinę.

Dobra wiadomość jest tak, że wszystkie prace na węźle mają zakończyć się do końca miesiąca.

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.