Ogromne korki w Klukowie spowodowane remontem obwodnicy

Kategoria: Dzielnica Utworzono: poniedziałek, 27 październik 2014 Daniel Kossakowski

Poważne utrudnienia w ruchu drogowym czekają na mieszkańców Klukowa w dniach 27 - 30 października 2014 r. (poniedziałek - czwartek). Rusza przebudowa obwodnicy.

Na wysokości węzła Gdańsk - Lotnisko została zwężona do jednego pasa jezdnia Obwodnicy Trójmiasta w kierunku Łodzi. Korki na ul. Radarowej już się zaczęły.

Remont spowodowany jest koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom drogi oraz możliwością zintensyfikowania prac budowlanych - mówi Piotr Michalski, rzecznik prasowy gdańskiego oddziału GDDKiA.

Niestety prace drogowe już pierwszego dnia skutecznie zablokowały obwodnicę na kilka kilometrów, a niecierpliwi kierowcy próbujący ominąć korek przez Klukowo, skutecznie zakorkowali również ulice Słowackiego i Radarową. W najbardziej newralgicznych momentach na wyjazd potrzeba nawet 30 minut!

Jak zapewnia rzecznik GDDKiA, dzięki podjętym pracom kierowcy zjeżdżający na obwodnicę na Węźle Gdańsk Lotnisko w kierunku Łodzi nie będą musieli zmieniać pasa, bo ten będzie płynnie przechodził w prawy pas jezdni głównej Obwodnicy Trójmiasta. Droga będzie zwężona w godzinach od 6 - 14 każdego dnia.

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.