Przebudowa węzła Wysoka (Spacerowa)

Kategoria: Gdańsk Utworzono: piątek, 23 wrzesień 2011 Daniel Kossakowski

Węzeł Gdańsk OsowaSzykują się poważne utrudnienia na węźle Wysoka w Osowej.

Od poniedziałku (26 września 2011) ma ruszyć remont węzła przy obwodnicy w Osowej. Obawiam się, że mogą spotkać nas spore problemy z dojazdem do Centrum...

Służby drogowe wyznacząa oczywiście objazdy ale już teraz wiadomo, że kierowcy jadący obwodnicą, chcący zjechać do Oliwy będą musieli nadrobić aż 10 km i zjechać dopiero na węźle Karwiny. Należy zatem spodziewać się większego ruchu na ul. Słowackiego.

Nawierzchnia na węźle w Osowej po raz ostatni remontowana była 15 lat temu, stąd konieczność gruntownego remontu. Doraźne naprawy prowadzono ostatnio w sierpniu 2010. Niestety kłopoty dotkną też z czasem kierowców jadących do Oliwy oraz co gorsza do Osowej również od strony Gdyni. Tu objazd poprowadzony będzie przez węzeł Owczarnia.

Nie wiadomo natomiast, czy można będzie przejechać przez stację paliw Lotosu i dalej przez tereny przyległe do Castoramy. Tak więc najbliższe tygodnie nie będą łatwe dla kierowców.

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.