Kolejny etap budowy trasy Słowackiego!

Kategoria: Dzielnica Utworzono: czwartek, 16 czerwiec 2011 Daniel Kossakowski

Trasa Słowackiego GdańskSiedemnastego czerwca, w piątek o godz. 18 nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Słowackiego. Jest to związane z kolejnym etapem budowy nowej trasy.

Zamknięta zostanie istniejąca jezdnia ul. Słowackiego na odcinku od ul. Budowlanych do ul. Radarowej. Ruch w obu kierunkach zostanie wprowadzony na nowo wybudowaną jezdnię.

Jest ona jeszcze nieskończona, więc samochody będą jeździć po tzw. warstwie wiążącej. Zamknięta jezdnia będzie przebudowywana wraz ze ścieżką rowerową i chodnikiem. Jednocześnie będzie budowane oświetlenie drogowe oraz oświetlenie dla ścieżki rowerowej i chodnika. W rejonie skrzyżowania ulic Budowlanych i Słowackiego będą też kontynuowane roboty związane z kanalizacją deszczową - wylicza Aleksandra Jonczyk z Gdańskich Inwestycji Komunalnych, inwestora przebudowy.

Roboty budowlane na tym odcinku Trasy Słowackiego wykonuje firma Wakoz, która wygrała przetarg, oferując nieco ponad 31 mln zł. Zakończenie budowy I odcinka Trasy Słowackiego planowane jest jeszcze w tym roku.

Wizualizacja i zdjęcia z postępu prac nad zadaniem pierwszym trasy Słowackiego

Zobacz na filmie jak będzie wyglądać Nowa Słowackiego {video}slowackiego/video/GIK{/video}

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.