Radio Gdańsk w Baninie

Kategoria: Gdańsk Utworzono: środa, 14 wrzesień 2011 Daniel Kossakowski

Gdańsk KlukowoJesteśmy "Tu" – gdzie dzieją się rzeczy ważne dla lokalnych społeczności. Jesteśmy "Teraz" – czyli zawsze na żywo, aby pokazać prawdę.

W środę 7. września 2011 na pętlę autobusową w Baninie zawitał wóz satelitarny Radia Gdańsk,  aby zrealizować audycję o tym jak czarowano i oszukiwano naszych sąsiadów! W dalszej części spotkania przedstawiamy Państwu szczegóły oraz nagranie ze spotkania.

Cała rzecz dotyczyła sprawy Nowej Słowackiego. Mieszkańcy Banina, Rębiechowa i okolic rozpoczęli akcję zbierania podpisów pod petycją do premiera Donalda Tuska w sprawie stworzenia połączenia drogowego z ulicą Nową Słowackiego. Mieszkańcy podkreślają, że czują się oszukani, bo najpierw zapewniano ich, że takie połączenie jest możliwe, a teraz okazało się, że nigdy nie było na nie szans... Sprawę tę niedawno opisywaliśmy w artykule: Miasto oszukuje czy manipuluje?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji "Tu i teraz" na internetowej stronie Radia Gdańsk.

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.