Miasto oszukuje czy manipuluje?

Kategoria: Gdańsk Utworzono: środa, 31 sierpień 2011 Daniel Kossakowski

Słowackiego T2Mieszkańcy Banina i Kaszub byli notorycznie oszukiwani deklaracjami ze strony instytucji stacjonujących w "Metropolii" Gdańskiej.

Od czasu zamknięcia odcinka ul. Słowackiego łączącego Gdańsk z Baninem mieszkańców dojeżdżających do miasta spotkała istna gehenna! Czas dojazdu do centrum wydłużył się nawet o 100%! Co na to miasto?

Jak twierdzi wiceprezydent Andrzej Bojanowski "nigdy nie było szans na takie połączenie i zawsze mówił że nie będzie takiej drogi". Mowa tu o alternatywnej drodze, w zamian za tą zamkniętą.

Nic nie byłoby w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że przez wiele lat na spotkaniach z mieszkańcami, powstało wiele obiecanek i deklaracji... Mieszkańcy gmin, których dotyczy sprawa komentują sprawę zgodnie: [...]takie słowa, że Gdańsk nigdy nie zamierzał realizować nowej drogi są dla nas pogwałceniem wszelkich praw obywatelskich i jawnym manipulowaniem opinią publiczną na rzecz partykularnych interesów Miasta Gdańska. - czytamy na stronie banino.pl.

Ostatnie spotkanie w UG Żukowo zaczęło się od słów: mam dla państwa wspaniałą wiadomość, Gdańsk stwierdził że błędem było niezaprojektowanie połączenia drogi serwisowej z rondem na ul. Słowackiego i przystępują do projektowania. Teraz zaś kiedy terminy odwołań w zasadzie przeleciały Panowie stają i mówią nam że: nigdy nie było planów odtworzenia połączenia drogowego.

Ciekawym bo zaprzeczającym wszystkiemu o czym mówiono od początku przedstawiania nam koncepcji kolei jest to że UG Żukowo ma na koszt własny sfinansować połączenia drogowe do parkingu PKM na wysokości lotniska, a najlepiej partycypować w budowie tegoż parkingu ponieważ jest on przecież "dla mieszkańców gmin sąsiednich".

Mieszkańcy proszą o pomoc w zbieraniu podpisów (lista do pobrania tutaj) pod listem do Premiera i innych włodarzy mających zweryfikować deklaracje padające z ust ludzi reprezentujących wiele instytucji. Jednocześnie list ten ma pokazać jak ważnym dla nich ale też mieszkańców całej metropolii jest odtworzenie połączenia drogowego z ul. Słowackiego.

A co mieszkańcy Klukowa sądzą o takiej drodze? Zapraszamy do dyskusji na forum Klukowo.com.

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.