19. Solarczyk - Bączek Magdalena

Wiek: 41 lat
Osiedle: Matarnia
Mieszkaniec:  

od 16 lat

 

Edukacja

Wykształcenie: wyższe

Absolwentka socjologii na Uniwersytecie Gdańskim.

 

Doświadczenie

Praca zawodowa: tak

Zajęcie na co dzień: odpowiedzialna za marketing w firmie działającej w branży edukacyjnej

Doświadczenie w samorządzie: nie

Przynależność do partii, organizacji, stowarzyszeń: brak

 

Program wyborczy

Czy będzie to pierwsza kadencja: tak

Dlaczego kandydujesz do rady dzielnicy?

Od dłuższego czasu angażuje się w sprawy społeczne związane z naszą dzielnicą. Jestem autorka i współautorka zwycięskich projektów w Budżecie Obywatelskim (plac zabaw przy ul. Podchorążych oraz boisko do koszykówki i osiedlowa górka - czekamy na realizacje w tym roku). Od lat aktywnie działam w Radzie Rodziców w Szkole Podstawowej nr 7 na Złotej Karczmie. Współorganizowałam Dni Sąsiada 2018 na terenie mojego osiedla. Lubię naszą dzielnicę i sprawia mi przyjemność obserwowanie pozytywnych zmian, jakie zachodzą na Matarni w ostatnich latach.

Co planujesz zrobić dla swojej okolicy, gdy zostaniesz radnym?

Zależy mi na integracji naszej dzielnicy, chciałabym pomóc zorganizować miejsce, gdzie mieszkańcy mogliby się spotykać, wymieniać doświadczeniami lub realizować swoje pasje, bez względu na swój wiek. Chciałabym także służyć pomocą w rozwiązywaniu bieżących problemów mieszkańców.

Jaki Twoim zdaniem jest największy problem dzielnicy?

Nasza dzielnica ma specyficzną budowę, w jej skład wchodzą cztery w zasadzie niezależne osiedla i każde z nich ma swoje problemy. Jednak dominują kłopoty z chodnikami, parkowaniem samochodów, brakiem bezpiecznych przejść dla pieszych przy newralgicznych miejscach takich jak: place zabaw, szkoły itp.