Zostań radnym dzielnicy Matarnia!

Daniel Kossakowski

Aby rada dzielnicy została powołana zgłosić się musi przynajmniej 16 kandydatów, spośród których mieszkańcy wybiorą 15 radnych.

Zgłosić się może każdy mieszkaniec Matarni, który najpóźniej w dniu wyborów będzie miał przynajmniej 18 lat. Chcesz startować? Zobacz jak.

Procedura zaczyna się od wydrukowania zgłoszenia kandydata, a następnie zbiórki minimum trzydziestu podpisów mieszkańców. Praktyka pokazuje, że lepiej zebrać trochę więcej, ponieważ podpisy są weryfikowane przez komisję i niektóre mogą zostać uznane za nieważne (np. ktoś nie jest zameldowany, chociaż mieszka od wielu lat w naszej dzielnicy).

Wypełniony wniosek wraz z podpisami należy dostarczyć do Miejskiej Komisji ds. Wyborów, najpóźniej do 6 maja, gdzie zostanie on zweryfikowany. Wnioski można dostarczyć samemu (uprzednio się kontaktując: 58 323 62 95) lub za pośrednictwem inicjatorów powołania rady, również uprzednio się kontaktując z Danielem Kossakowskim (663 239 917).

Do zobaczenia przy urnach, wybory już 5 czerwca!

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.