12. Kossakowski Daniel Dawid

Wiek: 26 lat
Osiedle: Klukowo
Mieszkaniec:  

od 15 lat

 

Edukacja

Wykształcenie: wyższe

Magister inżynier, absolwent wydziału Elektroniki, Telekomunikacji, Informatyki na Politechnice Gdańskiej.

 

Doświadczenie

Praca zawodowa: tak

Zajęcie na co dzień: przedsiębiorca świadczący usługi IT

Doświadczenie w samorządzie:

  • współzaÅ‚ożyciel rady dzielnicy Matarnia

Przynależność do partii, organizacji, stowarzyszeń: 

  • czÅ‚onek Ochotniczej Straży Pożarnej GdaÅ„sk - Klukowo, zajmujÄ…cej siÄ™ głównie szkoleniami z pierwszej pomocy dla dzieci i mÅ‚odzieży,
  • twórca i redaktor serwisu Matarnia24.pl

 

Program wyborczy

Czy będzie to pierwsza kadencja: nie (druga)

Dlaczego kandydujesz do rady dzielnicy?

Chciałbym w dalszym ciągu godnie reprezentować moich poprzednich wyborców oraz tych, którzy zdecydują się po raz pierwszy powierzyć mi swój głos.

Co planujesz zrobić dla swojej okolicy, gdy zostaniesz radnym?

W pierwszej kolejności chciałbym dokończyć rozpoczęte sprawy i projekty, następnie wyprostować wiele zaszłości historycznych, na które napotkałem w czasie sprawowania pierwszej kadencji.

Przykładowo okazuje się, że wciąż brakuje nam wielu planów zagospodarowania przestrzennego, które blokują np. dokończenie inwestycji związanych z rozbudową sieci kanalizacyjnych. Ich powstanie jest kluczowe także z punktu widzenia stabilności rozwoju naszej okolicy. Myślę, że nikt nie chciałby aby nagle w sąsiedztwie wyrósł nam dziesięciopiętrowiec.

Chciałbym również służyć doradczym głosem w zakresie poprawy bezpieczeństwa na naszych dzielnicowych drogach, ale nie koniecznie z pomocą progów zwalniających. Tych już i tak mamy za dużo. Są naprawdę lepsze sposoby na temperowanie kierowców!

Zależy mi też na tym, aby otworzyć radę bardziej do ludzi, i uruchomić mechanizmy które pozwolą na zbieranie informacji zwrotnych na temat jej funkcjonowania. Mamy tyle fajnych technologii dookoła, a tymczasem rada tonie w nikomu niepotrzebnym proceduralizmie.

Jaki Twoim zdaniem jest największy problem dzielnicy?

Brak dialogu pomiędzy mieszkańcami, instytucjami, sąsiadami, który prowadzi do wielu nieporozumień.