Jedna biedronka, dwie biedronki, trzy biedronki

Kategoria: Gdańsk Utworzono: poniedziałek, 03 październik 2011 Daniel Kossakowski

Trzeci w dzielnicy Osowa sklep sieci "Biedronka" stał się faktem. Umiejscowiony koło Węzła Owczarnia wypełnia się klientami.

I jest tak, jak wielu z nas się spodziewało. Droga, przebiegająca obok sklepu, nie jest przystosowana do obsługi takiej ilości pojazdów...

Co więcej - droga ta była niewystarczająca nawet przed realizacją tej inwestycji. Po nierówno wyłożonym betonowymi płytami trakcie przemieszcza się duża ilość samochodów osobowych, ciężarówek i autobusów. Jest to nie tylko dojazd do "Biedronki", ale również do Klukowa i do lotniska.

Na wczorajszej sesji Rady Osiedla dzielnicy Osowa była mowa o rozporządzeniu prezydenta, które zobowiązuje inwestorów do tego, aby ich przedsięwzięcie polepszało sytuację drogową wokół niego. W Owczarni mamy na pewno do czynienia z pogorszeniem.

Czy właścicielom sieci "Biedronka" odpuszczono? Czy współudział przy realizacji lewoskrętu z Węzła Wysoka to wszystko, co inwestor - właściciel trzech sklepów w Osowie - zrobi dla polepszenia sytuacji drogowej?

Źródło: osowa.com

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.