Czekamy na Orlika w Osowej

Kategoria: Gdańsk Utworzono: piątek, 05 sierpień 2011 Daniel Kossakowski

Orlik OsowaOrlik 2012 - Moje boisko jest ogólnopolskim projektem, który ma na celu poprawę warunków obiektów sportowych oraz promocję aktywnego stylu życia.

Program zakłada wybudowanie nowoczesnych, bezpiecznych, ogólnodostępnych i nieodpłatnych kompleksów sportowo-rekreacyjnych. Taki wytwór powstanie również w sąsiadującej Osowej!

Dzięki zasługom p. dyrektor Gimnazjum nr 33 - Marzeny Majerowskiej - został rozstrzygnięty już przetarg na budowę boiska programu Orlik 2012. Termin zakończenia prac budowlanych przypada na październik 2011 roku, zaś do 30 września 2012 roku mają zakończyć się prace pielęgnacyjne  zieleni (z uwagi na okres wegetatywny roślin).

Zdaje się to być dobra wiadomość dla mieszkańców nie tylko Osowej, ale również dzielnic przyległych, w tym naszej. Boisko bowiem, zgodnie z prawem, musi być czynne do godziny 22 oraz musi być oświetlone i udostępnione dla każdego.

Warto również zaznaczyć, że dojazd do nowego Orlika jest wygodny, ponieważ przy Gimnazjum zatrzymuje się zarówno autobus linii 210 jak i jest masa miejsc parkingowych. Może to być ciekawa alternatywa dla młodzieży, która obecnie spotyka się i gra przy klukowskiej szkole.

A co myślicie o pomyśle budowy Orlika w Klukowie? Zapraszam do dyskusji na naszym forum: http://klukowo.com/forum/index.php?topic=5.0

Zobacz jak wyglądają boiska w innych dzielnicach:

Oraz jak aktualnie prezentuje się kompleks przy Gimnazjum nr 33:

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.