Światło na Telewizyjnej może za dwa lata

Kategoria: Dzielnica Utworzono: czwartek, 22 grudzień 2011 Daniel Kossakowski

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku negatywnie odpowiedział na pismo w sprawie oświetlenia nowych przystanków przy ulicy Telewizyjnej.

Niedawno pisaliśmy o nowym przystanku. Przy okazji mieszkańcy wystosowali prośbę o oświetlenie go, jednak miasto odmówiło.

"W odpowiedzi na Pana pismo z petycją mieszkańców Klukowa przesłane do nas pocztą elektroniczną oraz e-mail Pani (...), dotyczące oświetlenia zrealizowanego przystanku linii autobusowej nr 210 na skrzyżowaniu ulic: Galaktycznej i Telewizyjnej w Gdańsku – Klukowie, Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku uprzejmie informuje, że powyższa prośba może być zrealizowanie jedynie jako zadanie inwestycyjne.

Budowa przedmiotowego oświetlenia może być zrealizowana dopiero po opracowaniu kompletnej dokumentacji projektowej oraz uzyskaniu niezbędnych warunków, uzgodnień i pozwoleń, w tym  pozwolenia  na  budowę.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami realizacja zadań inwestycyjnych jest możliwa w ramach procedur  określonych  w  Wieloletniej  Prognozie  Finansowej.

Z przykrością informujemy, że z uwagi na liczne zadania inwestycyjne, w 2012 roku nie przewiduje się żadnych zadań związanych z budową oświetlenia.  Sprawa budowy omawianego oświetlenia będzie rozpatrzona w przyszłym roku przy tworzeniu projektu budżetu na 2013 rok."

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.