Chodniki jednak powstają!

Kategoria: Dzielnica Utworzono: wtorek, 24 czerwiec 2014 Daniel Kossakowski

Mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego zgłosili projekt budowy chodników w Klukowie, niestety nie przedarł się on przez pozostałe (zaledwie 400 głosów).

Jednak ostatnimi czasy jesteśmy świadkami powstawania nowych chodników, z czego część jest już oddana do użytku - co się stało? Wyjaśniamy.

12 marca 2014 ZDiZ ogłosił przetarg na wykonanie nowych i modernizację istniejących chodników w Gdańsku (Numer ogłoszenia: 51737). Zgodnie z założeniami, do końca listopada 2014, powstać mają 22 kilometry nowych tras, zaś zmodernizowanych będzie 9 km.

Klukowo zakwalifikowało się do pierwszej części projektu, który dotyczy następujących ulic: Smęgorzyńska, Barniewicka, Jutrzenki, Leszczynowa, Nowatorów, Radarowa, Telewizyjna, Bysewska, Gostyńska, Kartuska, Inżynierska, mjr. Słabego, Seleny, Opacka.

Łącznie powstać ma droga spacerowa przy ul. Radarowej o długości ponad 1.3 Km -  od Słowackiego aż do szkoły. Pochłonie to 395 000 zł. Oraz przy ul. Telewizyjnej - prawie 100 m - 26 000 zł.

Co będzie dalej?

Na to pytanie odpowiada sam Paweł Adamowicz - Lista potrzeb jest bardzo długa. Brane były pod uwagę również nieistniejące chodniki, ale na liście pojawiły się te, które a) zgłaszali mieszkańcy na spotkaniach w dzielnicach b) zwracali się z pisemnymi prośbami, również na Facebook c) takie, które służą większej ilości mieszkańców w celach komunikacyjnych.

Jak zapewnia Prezydent - jest to pierwsza i nie ostatnia edycja programu rozbudowy chodników. Mamy nadzieję, że będzie miała ona swoją kontynuację i obejmie coraz większy obszar dróg.

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.