Ruszyła budowa parkingów przy PKM na Matarni

Kategoria: Dzielnica Utworzono: wtorek, 07 październik 2014 Daniel Kossakowski

Parkingi PKMRuszyła budowa parkingów pomiędzy przystankiem PKM Gdańsk - Matarnia, a budynkiem Lokalnego Centrum Sterowania PKM.

W założeniu ma on skusić mieszkańców dzielnic zza obwodnicy do przesiadania się na kolejkę, aby dotrzeć do centrum Gdańska szybko i wygodnie.

Docelowo parking pomieści 140 samochodów i 60 rowerów, z którego już za rok będą mogli korzystać pasażerowie nowej linii.

Parkingi będą darmowe?

 Jakie będą szczegółowe zasady korzystania z parkingów przy przystankach PKM jeszcze nie wiadomo, ale możliwości jest wiele. Sama idea jest taka, aby ci kierowcy, którzy będą chcieli pozostawić auto, aby np. pojechać do centrum miasta  pociągiem, będą mogli parkować za darmo.

Jednak ci wszyscy, którzy będą chcieli jedynie wykorzystać miejsca parkingowe przy PKM do pozostawienia auta bez korzystania z pociągu (aby np. zaoszczędzić na parkingu lotniskowym wylatując na wakacje) - mają za to płacić według normalnych, rynkowych stawek.

Są to jednak jedynie dywagacje i czysto teoretyczne propozycje. O konkretach będą rozmowy dopiero przed samym uruchomieniem linii kolejowej i położonych przy niej węzłów P&R.

Zobacz na zdjęciach, jak powstaje nowy parking:

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.