Jak będą wyglądać przystanki kolei metropolitalnej?

Kategoria: Gdańsk Utworzono: wtorek, 06 wrzesień 2011 Daniel Kossakowski

przystanek skm lotniskoKilka tygodni temu PKM S.A. rozpisała konkurs na projekt przystanków Kolei Metropolitalnej. Znamy już jego wyniki!

Sąd Konkursowy oceniający 12 prac, jakie wpłynęły na ogłoszony przez PKM S.A. konkurs, wysoko ocenił nadesłane projekty. W dalszej części artykułu przedstawimy Państwu wyróżnione prace oraz opiszemy ich dalszy los.

Prace konkursowe były oceniane według następujących kryteriów:

  • atrakcyjność rozwiązań ideowo-architektonicznych, a także dostosowanie proponowanych rozwiązań do charakteru i rangi miejsca (35 pkt),
  • wartość rozwiązań przestrzenno-funkcjonalnych i walory użytkowe przystanków (35 pkt),
  • realność techniczna i możliwości realizacyjne (30 pkt).

Wszystkie prace były zakodowane i ponumerowane od 1 do 12. Sędziowie oceniając projekty nie znali ich autorów, a jedynie numer danej pracy. Zostały one odkodowane dopiero po zakończeniu prac Sądu Konkursowego i oficjalnym zatwierdzeniu wyników konkursu przez prezesa PKM S.A. Niestety... żadna z nich nie wygrała. Przedstawiamy jednak te, które zostały najwyżej oceniane.

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.