Porządki na gdańskich ulicach po zimie.

Kategoria: Gdańsk Utworzono: sobota, 25 luty 2012 Daniel Kossakowski

Klukowo SłowackiegoGeneralne porządki na gdańskich drogach powinny zacząć się w marcu - zapowiada Zarząd Dróg i Zieleni.

Zmywanie znaków drogowych, odpiaszczanie i mycie jezdni, mechaniczne zdzieranie darni, która od jesieni narosła na opasce bezpieczeństwa wokół jezdni.

Mimo kilku dni wyższych temperatur, na razie nie można jeszcze mówić o wiośnie. Według prognoz – wciąż mogą wrócić przymrozki, trzeba więc będzie posypywać ulice.

"Generalne porządki" na gdańskich drogach wykonywane są dwa razy w roku – na wiosnę i przed zimą. Wtedy to myte są wszystkie znaki drogowe. Ulice myte są natomiast od wiosny do jesieni – główne ciągi komunikacyjne 16 razy, ulice o mniejszym znaczeniu – 7 razy w roku.

Zdarza się jednak, że znaki drogowe – z powodu niesprzyjających warunków pogodowych (opady deszczu, błoto) brudzą się szybciej, niż zwykle, wtedy myjemy je na bieżąco.

Jeśli gdzieś znajduje się znak wymagający natychmiastowej interwencji, który nie zostanie dostrzeżony przez kontrolujących miasto inspektorów ZDiZ, prosimy o sygnał. Wszystkie zgłoszenia przyjmuje Dyżurny Inżynier Miasta, tel. 58 52 44 500 (całodobowo).

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.