Zmiana organizacji ruchu przy lotnisku

Kategoria: Gdańsk Utworzono: środa, 02 wrzesień 2015 Daniel Kossakowski

1. września o 7 rano zmienił się układ drogowy przy lotnisku. Zmiany obejmują dosłownie wszystko w około, w tym również ul. Słowackiego.

Od wtorku osoby korzystające z infrastruktury przy lotnisku muszą pamiętać o zmianach w dotychczasowym układzie drogowym, a także nowej lokalizacji przystanków autobusowych.

Najważniejszy z punktu widzenia kierowcy będzie nowy wjazd, zarówno pod terminale, jak i na lotniskowe parkingi – powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. – Na rondzie, na którym obecnie kończy się Trasa Słowackiego, pojedziemy dalej na zachód, w stronę Banina. Funkcjonujący dotychczas zjazd z ronda w kierunku terminali będzie chroniony szlabanami i dostępny wyłącznie dla autobusów. Równocześnie wszystkie jezdnie przed terminalami staną się jedną, dużą strefą Kiss&Fly. Do samego Banina przejazdu jednak nie ma.

Wyjazd ze strefy Kiss&Fly będzie możliwy nowym wyjazdem głównym zlokalizowanym za hotelem Hampton by Hilton lub wyjazdem dodatkowym przy terminalu Cargo.

Dodatkowo wdrażany jest system, który ograniczy bezpłatne korzystanie ze strefy kiss&fly do czterech wjazdów na dobę. Ograniczenia wjazdów do strefy kiss & fly do 4 na dobę dotknąć mają nie pasażerów odwożonych przez prywatne samochody, a osoby prowadzące komercyjną działalność. Nie chcemy aby ktoś, kto zarabia na podwożeniu osób na lotnisko, zajmował bezpłatne miejsca w strefach kiss & fly, wyjeżdżając i wracając w strefę co nieograniczoną ilość razy. Takie osoby zapraszamy do zawierania z nami odpowiednich umów uprawniających do wjazdów na parkingi - dodaje Prezes Kloskowski

Zobacz mapkę przedstawiającą zmiany:

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.