Nowy Terminal T2 pod napięciem

Kategoria: Dzielnica Utworzono: środa, 31 sierpień 2011 Daniel Kossakowski

Lotnisko GN KlukowoUbiegły tydzień można uznać za udany w kwestii zmian w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Zakończono prace nad modernizacją sieci energetycznej.

W ramach tej realizacji, która trwała od sierpnia 2009r, wybudowano m.in. nowoczesną stację transformatorową, wymieniono dotychczasową instalację oraz położono około 64 kilometry nowych kabli. Cała inwestycja pochłonęła niemal 4 mln złotych.

W ubiegłym tygodniu, piątek 26 sierpnia, po przeprowadzeniu niezbędnych przeglądów technicznych do lotniskowego systemu energetycznego został przyłączony Nowy Terminal Pasażerski T2.

Dotychczas nowy terminal T2 zasilany był jedynie poprzez tymczasową instalację placu budowy. Przyłączenie bezpośrednio do sieci energetycznej lotniska oraz uruchomienie rozdzielni w terminalu T2 oznacza, że możemy stopniowo przystępować do sprawdzania oraz testowania wszelkich instalacji na nowym terminalu. Ponadto jest to milowy krok do doprowadzenia ciepła do budynku T2 w okresie jesiennym, co ułatwi przeprowadzenie prac wykończeniowych. – powiedziała Marzenna Krefft Wiceprezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Zobacz film promujący Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy:

{video}lotnisko/video/epgd{/video}

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.