Wypowiedzenie umów na wywóz śmieci!

Kategoria: Gdańsk Utworzono: sobota, 30 marzec 2013 Daniel Kossakowski

Umowy o wywóz śmieci - KlukowoNowa uchwała śmieciowa, która wchodzi w życie 1 lipca 2013, budzi wiele kontrowersji i pozostawia wiele pytań, ważnych pytań.

A jednym z nich jest: co się stanie z obecnymi umowami o wywóz śmieci. Na tę chwilę musimy wypowiedzieć je sami...

Wielu sądzi, że tzw. ustawa śmieciowa, która wchodzi w życie 1 lipca, automatycznie unieważnia wspomniane umowy. Tak nie jest!

Jak słusznie zauważył nasz czytelnik - Pan Krzysztof - sytuacja jest kuriozalna. "Skoro z początkiem lipca wszystkie śmieci stają się własnością gminy, to zgodnie z prawem, ani PRSP, ani żadna inna firma (w szczególności, jeśli nie wygrała przetargu), nie ma prawa wywozić odpadów. Dlaczego więc nie anulować umów?" - pyta rozgoryczony.

Stare przysłowie mówi: jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. A w tym wypadku wręcz ogromne pieniądze, bo firmy wywożące odpady policzą sobie należne od miasta i od umowy z osobą prywatną!

Część firm jednak poinformowała, że przestanie świadczyć swoje usługi.

Informacja o tym, że firma będzie realizowała swoje usługi do 30 czerwca 2013 r. nie jest wypowiedzeniem umowy. Ustawa tzw. śmieciowa, która wchodzi w życie 1 lipca również nie unieważnia automatycznie umów.

Niektóre firmy mają nawet trzymiesięczny okres wypowiedzenia, dlatego radzimy czytelnikom by sprawdzili jak to wygląda w swoich umowach i napisali wypowiedzenie jak najszybciej! W przeciwnym razie może się okazać, że od 1 lipca za śmieci zapłacimy dwa razy...

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.