Najlepsza Rada Rodziców działa w Klukowie!

Kategoria: Klukowo Utworzono: środa, 02 lipiec 2014 Daniel Kossakowski

Plebiscyt na najlepszą radę rodziców, o którym wspominaliśmy w czerwcu, zakończył się fenomenalną wygraną rady przy SP 82 w Klukowie!

Pośród wielu szkół w Gdańsku, nie bez przyczyny, zwyciężyła nasza. Przez ostatni rok rodzice dawali z siebie wszystko i działo się u nas na prawdę wiele!

Wszystko zaczęło się od usprawnienia komunikacji z rodzicami, by wiedzieli na bieżąco co dzieje się w radzie. Powstał profil w portalu Facebook, specjalna zakładka na stronie szkoły oraz tablica. We wszystkich tych miejscach na bieżąco można zapoznać się z informacjami dotyczącymi rady rodziców.

Powstał również plan nowego placu zabaw (stary niestety już przeżył swoje lata). Dzięki zaangażowaniu rodziców udało się wyznaczyć teren pod inwestycję, obsiać tujami i trawą oraz postawić ogromną szachownicę wraz z pionkami do gry. Kolejne miesiące mają zaowocować jeszcze większą ilością atrakcji dla dzieci - szczegóły w artykule Modernizacja placu zabaw.

Oprócz tego rada organizowała festyny, okolicznościowe zbiórki, kiermasze. Ponadto częściowo udało się zrealizować program Lżejszy plecak, w ramach którego zakupiono podręczniki dla klas IV - V z matematyki.

W ramach swoich funduszy RR zakupiła również tablicę multimedialną i dofinansowuje również wycieczki dla uczniów. Oby tak dalej!

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.