Modernizacja placu zabaw

Kategoria: Dzielnica Utworzono: niedziela, 18 maj 2014 Daniel Kossakowski

Rada Rodziców wraz z Fundacją IDEA i dyrektorem SP 82 starają się pozyskać środki finansowe na modernizację placu zabaw przy szkole.

Projekt rozbudowy i modernizacji jedynego placu zabaw w Klukowie przeszedł już pozytywnie weryfikację i zbiórka została uruchomiona w portalu Polakpotrafi.pl

Teren Szkoły Podstawowej nr 82 jest jedynym w promieniu kilkunastu kilometrów, darmowym miejscem spotkań mieszkańców – dzieci i dorosłych. Szkoła posiada malutki plac zabaw, który wymaga generalnego remontu ze względu na zły stan techniczny.

W założeniu nowy plac zabaw ma być bezpieczniejszy – ogrodzony ze wszystkich stron oraz otwarty dla wszystkich mieszkańców, nawet po godzinach otwarcia szkoły oraz w dniach wolnych od zajęć.

Organizacja tego typu przedsięwzięcia wymaga jednak  środków finansowych, których szkoła jako jednostka budżetowa Miasta Gdańska nie jest w stanie w pełnym wymiarze zabezpieczyć. Prognozowany koszt całego przedsięwzięcia wynosi 28551,00 zł, kwota ta zawiera wkład własny wyceniony na wysokość 5396,72 zł. Stąd nasza prośba do mieszkańców o wsparcie i umożliwienie nam tym samym realizacji projektu, który jest zdecydowanie potrzebny w tym konkretnym środowisku lokalnym.

Co zawiera kwota 6 tysięcy?

Przeniesienie i zmodernizowanie dotychczas użytkowanych sprzętów oraz zakup:

  • Huśtawka 2-osobowe siedziska oponowe – szt. 1. Wartość brutto 2189,40 zł
  • Skosbox -  urządzenie sportowe – szt. 1. Wartość brutto 1156,20 zł
  • Ławka z oparciem – szt. 2. Wartość brutto 984,00 zł

 

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.