Apel Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza

Kategoria: Gdańsk Utworzono: sobota, 30 lipiec 2011 Daniel Kossakowski

Zwracam się z prośbą do wszystkich mieszkańców naszego miasta, aby 1 sierpnia o 17.00 na dźwięk syren zechcieli zatrzymać się w biegu spraw dnia codziennego i oddali hołd bohaterom sierpniowego zrywu Armii Krajowej i Warszawy sprzed 67 lat.

Stańmy razem w milczeniu i oddajmy cześć żołnierzom Powstania Warszawskiego oraz setkom tysięcy Warszawiaków za ich ofiarę życia i krwi w walce o wolną i niezawisłą Polskę.

Jestem głęboko przekonany, że po raz kolejny razem godnie uczcimy w Gdańsku pamięć Powstania Warszawskiego oraz wszystkich tych, którzy walczyli i ginęli wówczas za naszą wolność.

Cały apel można przeczytaj pod tym adresem.

Warto dodać, że 1 sierpnia obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 9 października 2009 roku o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego, uchwalonej z inicjatywy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Nie jest to dzień wolny od pracy!

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.