[Aktualizacja] Kolej Metropolitalna ma zastąpić autobus 210

Kategoria: Gdańsk Utworzono: poniedziałek, 21 październik 2013 Daniel Kossakowski

Budowa PKM ruszyła na dobre, widać to zwłaszcza w okolicach lotniska, gdzie tereny zamieniły się w jeden wielki plac budowy.

Projekt miał jeszcze bardziej ułatwić komunikację po mieście, tymczasem ZKM ogłosił, że w momencie uruchomienia kolei linie autobusowa 210 zostanie zlikwidowana.

Linia 210 powstała zaledwie kilka lat temu, jeździła przez Klukowo nie zatrzymując się w nim, później udało się uruchomić przystanek na Ikara. Następne dwa lata trwały boje o to, aby uruchomić kolejne przystanki: Telewizyjna, Radiowa. Trasa autobusu łączyła dwa krańce miasta - Osowę z Centrum. Idealnie uzupełniała się z linią 110.

Tymczasem w 2015 roku to PKM ma przejąć funkcje tej linii. Marcin, czytelnik który przesłał nam informację, pyta: Jak mam się dostać PKMką na Morenę, skoro kolej ma wszystkie przystanki na uboczu?

Sprawa nie wygląda ciekawie, jest jednak światełko w tunelu. Jak zapewnia Zomkowski, zastępca dyrektora ZTM w Gdańsku: To na razie wstępne założenia planowanej zmiany w kursowaniu miejskich autobusów. Na wiosnę zorganizujemy konsultacje społeczne z mieszkańcami w tej sprawie.

Aktualizacja:

Likwidację linii 210 ma zrekompensować wydłużenie kursu autobusów 169 do lotniska. Z kolei od stacji kolejowej w Osowie kursować będzie też linia 179.

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.