Zostań radnym dzielnicy Matarnia!

Kategoria: Rada dzielnicy Utworzono: czwartek, 07 kwiecień 2016 Daniel Kossakowski

Aby rada dzielnicy została powołana zgłosić się musi przynajmniej 16 kandydatów, spośród których mieszkańcy wybiorą 15 radnych.

Zgłosić się może każdy mieszkaniec Matarni, który najpóźniej w dniu wyborów będzie miał przynajmniej 18 lat. Chcesz startować? Zobacz jak.

Procedura zaczyna się od wydrukowania zgłoszenia kandydata, a następnie zbiórki minimum trzydziestu podpisów mieszkańców. Praktyka pokazuje, że lepiej zebrać trochę więcej, ponieważ podpisy są weryfikowane przez komisję i niektóre mogą zostać uznane za nieważne (np. ktoś nie jest zameldowany, chociaż mieszka od wielu lat w naszej dzielnicy).

Wypełniony wniosek wraz z podpisami należy dostarczyć do Miejskiej Komisji ds. Wyborów, najpóźniej do 6 maja, gdzie zostanie on zweryfikowany. Wnioski można dostarczyć samemu (uprzednio się kontaktując: 58 323 62 95) lub za pośrednictwem inicjatorów powołania rady, również uprzednio się kontaktując z Danielem Kossakowskim (663 239 917).

Do zobaczenia przy urnach, wybory już 5 czerwca!

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.