Pierwszy dzwonek tuż tuż

Kategoria: Artykuły Utworzono: niedziela, 21 sierpień 2011 Daniel Kossakowski

Rozpoczęcie roku - Szkoła KlukowoRozpoczęcie roku szkolnego jest to dzień, w którym każde dziecko wybiera się do szkoły odświętnie, robiąc to najczęściej bardzo niechętnie.

W tym dniu wita się dzieci i młodzież po wakacyjnych wojażach. Do 1. września pozostało już tylko kilka dni, dlatego warto zapoznać się z ofertą edukacyjną przygotowaną dla młodszych mieszkańców Klukowa.

Szkoła podstawowa

Tutaj raczej większego problemu nie będzie. Zapewne każdy wie, że w Klukowie znajduje się Szkoła Podstawowa nr 82. (Zobacz historię) Komunikacyjnie usytuowana w miarę dobrze, w pobliżu przystanków. Oprócz standardowych wymogów ministerstwa możemy spotkać również rozszerzenie programu z dziedziny historii. Przykładem może być Izba Regionalna, która została otwarta w 2004r. Uczniowie będą mieli również okazję zapoznać się z pracą komputerów, czy wziąć udział w wielu konkursach. Informacje na temat wyprawki do klasy pierwszej i rozpoczęcia roku dostępne są tutaj.

Gimnazjum

Tej części kształcenia nasza dzielnica się jeszcze nie doczekała, może to i lepiej, przepychu wśród chętnych zapewne by nie było. Jednak dzięki komunikacji zarówno z Osową (autobus 210) jak i Matarnią (autobus 110, 210) uczniowie mogą wybierać między dwiema najbliższymi placówkami:

Z uwagi na ograniczony rozmiar naszych artykułów z ofertą tych szkół redakcja radzi zapoznać się bezpośrednio na ich stronach internetowych. Z naszej strony możemy jedynie dodać, iż czas jaki należy poświęcić na dojazd do obu szkół jest porównywalny, oraz że przy Gimnazjum 33 powstało niedawno liceum ogólnokształcące.

Przeprowadziliśmy również drobną sondę wśród młodzieży, z której wynika, iż opinie na temat obu instytucji są porównywalne. W przypadku osowskiej placówki uczniowie narzekają na sporo pracy, czego nie spotkaliśmy w wypowiedziach uczniów z Matarni. Z naszych obserwacji wynika jednak, że trud się opłaca, ponieważ Gimnazjum 33 króluje w wielu dziedzinach, a potwierdzają to różne rankingi.

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.