Drugi etap rekrutacji do przedszkoli i zerówek

Kategoria: Gdańsk Utworzono: sobota, 12 maj 2018 Daniel Kossakowski

W środę rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach. Zapisy potrwają do 16 maja do godz. 15.00.

W drugim etapie przygotowano łącznie 1200 miejsc. Podczas pierwszego etapu rekrutacji w przedszkolach i zerówkach szkolnych miejsca znalazło ponad 4100 dzieci. 

Z pośród 1200 przygotowanych miejsc 800 jest w samorządowych placówkach z czego ok. 370  to miejsca w przedszkolach. Dodatkowych około 400 nowych miejsc dostępnych będzie w przedszkolach publicznych niesamorządowych.

Jednocześnie przypominamy, że nadal jest dostępnych około 500 miejsc wolnych miejsc w zerówkach szkolnych dla dzieci 5 i 6 letnich. Zachęcam rodziców do korzystania z tej oferty, ponieważ zerówka szkolna pracuje na takich samych zasadach jak oddział przedszkolny, a jednocześnie daje dziecku możliwość, by zapoznać się i łagodniej wejść w środowisko szkolne, z którym zetknie się w klasie pierwszej. Nie warto czekać aż do 7 roku życia, aby korzystać z zalet gdańskich podstawówek. Ciekawy świata 6-latek ma tam większą szansę na rozwój – do dyspozycji ma bogatszą ofertę zajęć, sale gimnastyczne, boiska, dodatkową infrastrukturę i szerszą gamę specjalistów pracujących nad indywidualnym rozwojem waszego dziecka – zachęca Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta ds. polityki społecznej.

Łączna liczba miejsc w gdańskich przedszkolach i zerówkach szkolnych w tym roku wyniosła 11 342. Jest to więcej niż w latach ubiegłych, w 2017 było to 10608, a w 2016 roku 10342. W tegorocznej rekrutacji do przedszkoli i zerówek szkolnych, która rozpoczęła się 12 marca wzięło udział 5 200 dzieci.

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.