Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego

Kategoria: Gdańsk Utworzono: wtorek, 16 czerwiec 2015 Daniel Kossakowski

We wtorek (9.06) w Dworze Artusa odbyła się gala zakończenia szóstej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego - imprezy promującej książki wśród dzieci.

Tegoroczna edycja, którą współorganizowała SP82, przyciągnęła rekordową ilość uczniów z województwa pomorskiego - ponad cztery tysiące uczestników.

Maraton był podzielony według kategorii wiekowych - najmłodszych (klasy 2-3 szkól podstawowych) reprezentowało 1896 uczniów, z klas IV-VI pojawiło się 1276 uczestników i 888 z gimnazjum, pod opieką 352 nauczycieli z 85 szkół z naszego województwa. Amatorzy czytania, pożeracze literatury i mole książkowe ze szkół podstawowych i gimnazjalnych Pomorza otrzymali nagrody za ośmiomiesięczne zmagania.

Współorganizatorem przedsięwzięcia, które cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów i nauczycieli, jest Szkoła Podstawowa nr 82 w Gdańsku. Honorowy Patronat nad konkursem sprawują Pomorski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Gdańska.

Zobacz materiał filmowy w Panoramie TVP Regionalnej.

Zobacz zdjęcia z uroczystości:

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.