Uczniowie SP82 kolejny raz zbierają elektrośmieci

Kategoria: Klukowo Utworzono: poniedziałek, 06 marzec 2017 Daniel Kossakowski

Posiadasz zbędne urządzenia elektryczne? Przynieś je do klukowskiej szkoły w terminie od 13 do 24 marca 2017 i pomóż zdobyć pomoce dydaktyczne. 

Za każdy zużyty sprzęt placówka otrzyma kupony, które wymieni na pomoce dydaktyczne i wyposażenie sal w ramach programu Moje miasto bez elektrośmieci.

Zbiórka odpadów elektrycznych trwa od 13 do 24 marca 2017, mieszkańcy mogą przywozić niepotrzebne sprzęty cały dzień - wystarczy je rozładować przy budynku gospodarczym. Szkoła Podstawowa nr 82 im. prof. Jana Czochralskiego już drugi rok z rzędu bierze udział w tej akcji - w ramach poprzednich edycji udało się pozyskać m.in. tablicę informacyjną. 

Moje miasto bez elektrośmieci to pomysł na realną pomoc dla samorządów we wdrażaniu zapisów dotyczących zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, wynikających z nowelizacji Ustawy o Utrzymaniu Porządku i Czystości w Gminach. Program adresowany jest do gmin, ale beneficjentami są szkoły oraz społeczności lokalne.

Jego celem jest wsparcie samorządu w tworzeniu efektywnego i funkcjonalnego systemu zbierania elektrośmieci oraz kształtowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców. Szkoły przystąpiwszy do programu, korzystają z Funduszu Oświatowego, który przeznaczony jest na zakup nowoczesnego wyposażenia i pomocy dydaktycznych.

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.