Jesienne porządki na Telewizyjnej

Kategoria: Klukowo Utworzono: poniedziałek, 17 październik 2016 Daniel Kossakowski

Osiem znaków drogowych, część z nich zarośnięta krzakami, część uszkodzonych - to obraz okolicy przystanku Telewizyjna N/Ż.

Dzięki staraniom radnego dzielnicy Krzysztofa Gajdy, mieszkańca tej części Klukowa, udało się trochę uporządkować ten rejon i zwiększyć bezpieczeństwo.

Sprawa poszła szybko i sprawnie - mówi radny - wszystko trwało około trzech tygodni. Wystarczył telefon do Zarządu Dróg i Zieleni w sprawie tego oznakowania, po około tygodniu znaki stały prosto, pionowo i zostały wyciągnięte z krzaków.

Jednak urzędników trzeba było naprowadzić na jeszcze jedno udogodnienie - kolejny telefon z prośbą o odmalowanie pasów i tydzień później świeża farba na przejściu widoczna jest już z daleka. Do 30 października zostaną również wycięte krzaki rosnące przy ulicy Telewizyjnej, które wchodzą na jezdnie i ograniczają przejazd.

Ponadto sporym zagrożeniem w tym miejscu jest brak oświetlenia. Niedogodność znana radzie dzielnicy, a obecnie sprawa wygląda tak, że pojawiła się odmowna decyzja w sprawie postawienia tam lampy solarnej. W przyszłym roku budżetowym rada będzie starała się o ustawienie tam słupa oświetleniowego podłączonego do sieci elektrycznej.

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.