Mieszkańcy wywalczyli przystanek na Telewizyjnej!

Kategoria: Dzielnica Utworzono: poniedziałek, 05 grudzień 2011 Daniel Kossakowski

Dwa lata - dokładnie tyle potrzeba było czasu, by stworzyć dodatkowy przystanek autobusowy w ciągu istniejącej linii.

Co więcej, potrzeba było aż dwóch wniosków, by odnieść sukces, który udał się naszym mieszkańcom! Autobus linii 210 zatrzyma się wreszcie na ul. Radarowej przy skrzyżowaniu z Telewizyjną.

Pod pierwszym wnioskiem widniało około 50 podpisów. W sierpniu, kiedy ZTM wystąpił do radnych osiedli i dzielnic z prośbą o nadsyłanie uwag do rozkładów jazdy, mieszkańcy Klukowa jeszcze raz postanowili zawalczyć o przystanek.

Z pomocą przyszła rada dzielnicy Osowa, ponieważ samego Klukowa nikt jeszcze nie reprezentuje. Drugi wniosek o dodatkowy przystanek został rozstrzygnięty pomyślnie!

Kiedy możemy spodziewać się pierwszego autobusu? Wiadomo jedynie, jak w przypadku przystanku na Radiowej, przy najbliższej zmianie w rozkładzie.

Jeśli chodzi o przygotowania: widać już ułożone z kostki przystanki. Mieszkańcy pilnują jednak sprawy do końca. Trzeba zadbać, aby miejsce to było bezpieczne. Oświetlenie, przejście dla pieszych są tutaj koniecznością, a można je wykonać "przy okazji" całej inwestycji. Stąd kolejna petycja do władz miejskich.

A o bezpieczeństwo zadbać warto. Jak powszechnie wiadomo kierowcom często zdarza się przekraczać prędkość w tym miejscu o kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt kilometrów na godzinę.

Ważniejsze fragmenty pism przedstawiamy w galerii (ułożone od najstarszego do najnowszego):

Podziękowania dla redakcji Osowa.com,
za podesłanie ciekawego materiału.

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.