Nowy plac zabaw w Klukowie

Kategoria: Klukowo Utworzono: czwartek, 21 marzec 2019 Kacper Wiśniewski

21 marca, w pierwszy dzień wiosny, odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw wybudowanego przy klukowskiej szkole przez Ochotniczą Straż Pożarną Gdańsk - Klukowo.

I choć w ten szczególny dzień zabrakło w Klukowie słońca, to gorąca atmosfera zrekompensowała jego brak. Mamy nadzieję, że nowy obiekt będzie służył dzieciom przez długie lata!

Budowa rozpoczęła się jeszcze w 2018 roku, ale ze względu na procedury, wymagane prawem odbiory i pogodę dopiero teraz można było oddać plac do użytku. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia zastępcy prezydenta miasta ds. edukacji i usług społecznych - Piotra Kowalczuka, który zachęcał uczniów do aktywności fizycznej.

Później dowiedzieliśmy się co wspólnego mają strażacy z placem zabaw, okazuje się że - Ochotnicze Straże Pożarne to nie tylko gaszenie pożarów, ratowanie życia czy pomaganie innym, ale również dbanie o naszą okolicę, żeby wszystkim nam tutaj w Klukowie żyło się lepiej - mówił Daniel Kossakowski, prezes OSP Gdańsk - Klukowo i kandydat do rady dzielnicy Matarnia.

Przemówienia przeplatały występy artystyczne uczniów, które nawiązywały do wiosennej atmosfery. Na koniec uroczyście czerwoną wstęgę wspólnie przecięli prezydent, pani dyrektor szkoły, strażacy oraz uczniowie. Zabawie nie było końca!

W projekcie obiektu uwzględniono nasadzenia zieleni i różnego rodzaju przyrządy, w tym również urządzenia dla dzieci niepełnosprawnych. Natomiast sam plac zabaw został sfinansowany ze środków konkursu Utworzenie i modernizacja małych placów zabaw na terenie miasta Gdańska, w ramach Programu współpracy Miasta Gdańska z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2018.

Zobacz relację zdjęciową z gali otwarcia nowego placu zabaw: