Dobre wiadomości dla mieszkańców osiedli Matarnia oraz Muzyczne

Kategoria: Dzielnica Utworzono: piątek, 22 marzec 2019 Łukasz Richert

Mamy bardzo dobre wiadomości dla mieszkańców osiedli Matarnia oraz Muzyczne - miasto Gdańsk będzie systematycznie rewitalizować i przejmować kanalizację deszczową na tych osiedlach.

Kanalizacja ta powstała ponad 20 lat temu, ale do tej pory miasto jej nie odebrało i nie była regularnie obsługiwana. Obecnie jest ona w wielu miejscach zamulona, miejscami zarwana i nie spełnia swojej funkcji. 

Jej niesprawność powoduje zalania, o czym byliśmy wielokrotnie informowani.
Kanalizacja deszczowa zostanie teraz zinwentaryzowana i naprawiona, a później będzie regularnie konserwowana przez miejskie służby. W najbliższym czasie zostanie opracowany projekt rewitalizacji kanalizacji i jej kosztorys, aby w czerwcowym projekcie budżetu zarezerwować pierwsze środki finansowe na to zadanie.

Ustalenia te, zostały uzgodnione na spotkaniu Dyrektora Wydział Gospodarki Komunalnej Gdańsk Sławomira Kiszkurno, Prezesa spółki Gdańskie Wody Ryszarda Gajewskiego z przedstawicielami Rady Dzielnicy Matarnia Łukaszem Richert, Przewodniczącym Rady, Wiesławą Krasą, Wiceprzewodniczącą Zarządu oraz przy wydatnym wsparciu Karola Ważnego, Radnego Miasta Gdańska.

Mamy nadzieję, że za kilka wiosen deszcze czy ulewy nie będzie już nigdy wiązały się z podtopieniami na tych osiedlach!