Budowlanych będzie szersza

Kategoria: Dzielnica Utworzono: czwartek, 07 wrzesień 2017 Daniel Kossakowski

Ulica Budowlanych w końcu zostanie poszerzona, do istniejących dwóch pasów dołożony zostanie trzeci - w kierunku ul. Nowatorów (do ronda turbinowego).

Droga dodatkowo zostanie wyposażona w infrastrukturę dla pieszych i rowerów, a odcinek ulicy w tzw. Kokoszach Przemysłowych zyska nową nawierzchnię.

Rozbudowa ulicy Budowlanych została podzielona na dwa zadania: od przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej do skrzyżowania z ul. Nowatorów oraz od ul. Banińskiej do skrzyżowania z łącznikiem do ul. Maszynowej. Największy zakres prac budowlanych dotyczy zadania pierwszego ze względu na poszerzenie jezdni do łącznie trzech pasów ruchu, budowy chodników z dopuszczeniem ruchu rowerowego oraz fragmentu wydzielonej drogi rowerowej.

Wstępnie szacuje się, że wykonanie zadania I pochłonie ok. 21 mln zł. Obecnie zadanie to jest na etapie pozyskiwania decyzji administracyjnych, a prace budowlane mogą ruszyć jeszcze w tym roku.

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.