Pomiar prędkości przy szkołach podstawowych

Kategoria: Dzielnica Utworzono: wtorek, 29 sierpień 2017 Daniel Kossakowski

W ramach zeszłorocznego budżetu obywatelskiego przy przejściach dla pieszych przy gdańskich szkołach stanie 120 radarów, z czego jeden w Klukowie, a drugi na Złotej Karczmie.

Punktom pomiarowym towarzyszyć będą elektroniczne tablice pokazujące kierowcy, czy jedzie za szybko, czy zgodnie z przepisami.

Do końca tego roku przy 65 przejściach w pobliżu gdańskich szkół pojawią się radary, które będą mierzyły prędkość przejeżdżających samochodów. Gdy kierowca będzie jechał bezpiecznie - wyświetli się uśmiech, gdy przeszarżuje - smutna buzia. Pomiary z urządzeń nie będą mogłybyć wykorzystane do wystawienia mandatów - mają pełnić jedynie rolę ostrzegawczą i prewencyjną.

Niektóre z nich będą zasilane energią słoneczną, a inne standardowo zostaną wpięte do sieci energetycznej. Jestem przekonany, że monitoring poprawi bezpieczeństwo dzieci przy szkołach - mówi Jan Perucki, pomysłodawca tego rozwiązania, które wygrało głosowanie w tegorocznym budżecie obywatelskim dla Gdańska.

W naszej dzielnicy pojawią się dwa takie punkty - jeden przy Szkole Podstawowej nr 82 na ul. Radarowej, a drugi przy Szkole Podstawowej nr 7 na ul. Słabego.

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.