Rusza rozbudowa terminalu w Rębiechowie

Kategoria: Dzielnica Utworzono: czwartek, 19 grudzień 2013 Kacper Wiśniewski

87,8 mln zł będzie kosztowała rozbudowa terminalu pasażerskiego w Rębiechowie, którą w półtora roku zrealizuje trójmiejska firma NDI.

Właśnie podpisano umowę z wykonawcą, prace ruszą lada dzień.

Terminal T2, którego rozbudowa właśnie się rozpoczyna został oddany do użytku zaledwie 1,5 roku temu. Dlaczego nie zbudowano go od razu w formie docelowej? Jak donosi portal trojmiasto.pl wynika to z faktu, iż terminal musiał zostać oddany do użytku przed Euro 2012 a zarządca lotniska nie zdołał do tego czasu pozyskać wszystkich wymaganych w ty celu gruntów. Dlatego właśnie zdecydowano o budowie terminalu krótszego o około 60m a teraz owa decyzja pokutuje.

Nowa część terminalu połączona będzie ze stacją PKM na poziomie pierwszego piętra. Dodatkowo od strony płyt postojowych obiekt wyposażony zostanie w kolejne rękawy pasażerskie, których po zakończonej rozbudowie będzie w sumie pięć. Rozbudowa ma się zakończyć w 2015 roku. W tym samym czasie powinna zakończyć się budowa Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, co oznacza, że niezależnie od warunków pogodowych, pasażer będzie mógł przejść drogę z samolotu, przez terminal do kolejki suchą nogą.

Terminal T1 nie zostanie rozebrany. W jego wnętrzach cały czas będą znajdowały się bramy wyjściowe dla pasażerów odlatujących do krajów tzw. non-Schengen.