Pojawiły się nowe ławki

Kategoria: Rada dzielnicy Utworzono: środa, 30 sierpień 2017 Kacper Wiśniewski

W tym roku radni wytypowali dwa miejsca, w których postawiono nowe ławki zakupione z budżetu rady dzielnicy - w Klukowie i na Złotej Karczmie.

Skromny budżet powoduje, że radni muszą się dwa razy zastanowić nad każdą wydaną złotówką - ale ławek w przyszłości będzie przybywać.

Koszt każdej z ławek to około 1 500 zł - ich stawianiem zajmuje się Gdański Zarząd Dróg i Zieleni. W tym roku radni na ten cel przeznaczyli 4 000 zł. Nie jest wykluczone, że z pozostałej rezerwy uda się zakupić jeszcze trzecie drewniane siedzisko.

Od zeszłego tygodnia piesi mogą dodatkowo wypocząć na ul. Radarowej (tuż za skrzyżowaniem z ul. Ikara) oraz na ul. Słabego, przy wyjściu z lasu (na wysokości ujęcia wody).

Jednocześnie zachęcamy mieszkańców, aby zgłaszali swoje propozycje lokalizacji na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., z zastrzeżeniem że ławki mogą stanąć jedynie na terenach miejskich. Jeżeli nie są państwo pewni kto jest właścicielem terenu - bez obaw - sprawdzimy to - mówi Daniel Kossakowski, przewodniczący zarządu dzielnicy.

Zobacz nowe ławki na zdjęciach: