Opinia zmiany MPZP Azymutalna II

Kategoria: Rada dzielnicy Utworzono: środa, 19 lipiec 2017 Daniel Kossakowski

Rada dzielnicy została poproszona o wydanie opinii w sprawie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego Klukowo - Azymutalna II.

Wniosek dotyczy nieużytku w okolicy Bałtyckiego Centrum Biznesu przy ul. Azymutalnej. Prosimy mieszkańców o zgłaszanie swoich uwag.

Zmiana uwzględnia teren o powierzchni 4,82 ha. Na zdjęciu poglądowym został oznaczony jako P/U41 - teren zabudowy produkcyjno-usługowej. Powstać tam będzie mogła działalność gospodarcza z zakresu produkcji, składów, baz i magazynów oraz usług z dopuszczeniem mieszkań integralnie związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Projekt planu Klukowo - Azymutalna II

Plan nie dopuszcza możliwości powstania następujących obiektów:

  1. obiekty handlowe o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2 ;
  2. zakłady o zwiększonym albo dużym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej;
  3. składowanie odpadów;
  4. magazynowanie i przetwarzanie odpadów niebezpiecznych;
  5. składowanie materiałów lub towarów na otwartym powietrzu (oprócz materiału szkółkarskiego i asortymentu ogrodniczego charakterystycznego dla sklepów ogrodniczych) w odległości mniejszej niż 100 m od istniejących bądź planowanych terenów mieszkaniowych;
  6. obiekty generujące ruch powyżej 3 pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 12 ton lub większej na godzinę, na ulicach lokalnych lub dojazdowych przebiegających przez istniejące bądź planowane tereny zabudowy mieszkaniowej;
  7. obiekty emitujące intensywne zapachy, które odczuwalne są na znacznym obszarze;
  8. szpitale i domy opieki społecznej;
  9. budynki związane ze stałym lub czasowym pobytem dzieci i młodzieży.

Dokument z dokładnym rysunkiem projektu MPZP dostępny jest tutaj. Uwagi prosimy zgłaszać bezpośrednio do radnych lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.