Relacja z kwietniowego spotkania w GZDiZ

Kategoria: Rada dzielnicy Utworzono: środa, 05 kwiecień 2017 Daniel Kossakowski

Już czwarty raz w tym roku (5 kwietnia) odbyło się spotkanie zarządu rady dzielnicy i Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. Przedstawiamy podsumowanie.

Poruszone zostały tematy w główniej mierze związane z uszkodzeniami nawierzchni drogowych i bieżących spraw rady dzielnicy. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Od dłuższego czasu mieszkańcy osiedla Matarnia skarżą się na brak chodnika, która prowadził by od przystanku autobusowego Agrarna do ulicy Podchorążych, przez co okoliczny trawnik jest całkowicie wydeptany. Zarząd dzielnicy zawnioskował o jego budowę.

Zadeptany trawnik koło przystanku autobusowego Agrarna.

Przedstawiciele GZDIZ zobowiązali się uwzględnić tę prośbę podczas najbliższej przebudowy skrzyżowania (związaną z uwzględnieniem wyjazdu z dyskontu). Sprawa ma zostać zamknięta najpóźniej w trzecim kwartale tego roku.

Druga sprawa to prośba o wyrównanie destruktem bitumicznym i wyprofilowanie odcinka ul. Radiowej od skrzyżowania z ul. Telewizyjną (od miejsca w którym kończy się nawierzchnia asfaltowa).

GZDIZ: W najbliższym czasie sprawa zostanie załatwiona.

3. Ulica Radarowa - odnoga na wysokości ul. Wojnarskiego - prośba o wyrównanie dziur podobnie jak na odcinku Radiowej. 

Odpowiedź GZDIZ: tak jak powyżej, najpóźniej do końca kwietnia droga będzie naprawiona.

Następna przedstawiona uwaga to ulica Zenitowa, radni poprosili o wypełnienie żwirem z kamykami dziur, które powstały w wyniku użytkowania tymczasowo wyrównanej nawierzchni przy ul. Zenitowej. Droga ta pozostaje w utrzymaniu GZDIZ, tak więc po trzech latach eksploatacji wyrównanie jest zasadne z naszego punktu widzenia.

W odpowiedzi dostaliśmy zapewnienie, że odcinek w lesie zostanie częściowo utwardzony betonowymi płytami do skrzyżowania z ul. Astronautów, a dalej - aż do leśniczówki - zostanie wyrównana. Na wysokości ul. Radarowej Zenitowa zostanie doraźnie wyrównana do końca kwietnia.

Piąty temat to ulica Astronautów - wielka prośba o wyrównanie odcinka od Radarowej do wjazdu do lasu. Nadleśnictwo postawiło szlaban na odcinku leśnym z dwóch stron. Droga teraz nie będzie już rozjeżdżana, a wyrównana lepiej posłuży okolicznym mieszkańcom do spacerów.

Urzędnicy poinformowali, że wyrównanie zostanie wkrótce zrealizowane.

6. Ulica Harfowa - prośba o przegląd całej ulicy, zabezpieczenie dziur asfaltem, w szczególnie na odcinku przy OP i wzdłuż ul.Słowackiego. Na całej ulicy zapadają się studzienki od kanalizacji deszczowej.

GZDIZ: Na odcinku Harfowej wzdłuż ul. Słowackiego będzie wykonana nowa nakładka bitumiczna, w miejscu gdzie robi się zastoina wodna zostaną też wyprofilowane wpusty do studzienek.

Na koniec spotkania radni przypomnieli również o zagadnieniach z poprzednich spotkań, które nie zostały jeszcze zrealizowane, w tym między innymi zapadająca się kostka w miejscu gdzie odływa woda z ul. Radarowej (przy przystanku autobusowym Ikara) - wpust zostanie sprawdzony, w razie konieczności oczyszczony i naprawiony.

Ponadto ulica Radarowa - na wysokości ul.Astronautów - odwodnienie w postaci dodatkowego ścieku pod chodnikiem - odwodnienie zostanie wykonane w najbliższym czasie. 

Oraz ul. Radarowa 171/173 -189 doraźne wyrównanie drogi destruktem bitumicznym - jak tylko GZDiZ będzie miał na stanie destrukt to utwardzenie zostanie wykonane w pierwszej kolejności.

Kolejne spotkanie za miesiąc, zachęcamy mieszkańców aby kierowali zgłaszali problemy w swojej okolicy na skrzynkę pocztową rady dzielnicy.

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.