7000 zł dofinansowania na wymianę starego pieca

Kategoria: Gdańsk Utworzono: czwartek, 29 listopad 2018 Daniel Kossakowski

Sąsiedzi! Przestańmy się wspólnie truć! Miasto Gdańsk uruchomiło dotacje w wysokości 7000 zł na wymianę starych pieców opałowych.

Działanie to ma na ograniczyć  tzw. niską emisję pochodzącą z ogrzewania i zachęcić mieszkańców do zmiany ogrzewania z węglowego na ekologiczne (miejskie, gazowe, elektryczne).

Dotację w wysokości 7000 zł mogą od teraz otrzymać osoby fizyczne, prawne i przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na zamianę ogrzewania węglowego na gazowe, elektryczne lub podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Natomiast dla wspólnot mieszkaniowych dotacja może wynieść nawet 20 000 złotych – 100% wydatków (minus wydatki poniesione na lokale komunalne).

Dofinansowaniem objęte są wydatki poniesione na montaż instalacji służącej do transportowania ciepła z węzła cieplnego do poszczególnych lokali w budynku. Dodatkowo, osoby fizyczne z danej wspólnoty mogą otrzymać kwotę do 2000 zł na instalację centralnego ogrzewania w swoim lokalu złotych.

Twój sąsiad wieczorami zadymia całą okolicę? Daj mu znać, że może otrzymać dotację z miasta! Szczegóły dotacji, dokumenty do pobrania: www.gdansk.pl/ekodotacje

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.