Patriotyczna majówka w klukowskiej podstawówce

Kategoria: Klukowo Utworzono: środa, 11 maj 2016 Daniel Kossakowski

Długi weekend majowy już za nami. Było słonecznie, radośnie i rodzinnie. W Szkole Podstawowej nr 82 w Gdańsku także uczczono najważniejsze narodowe święta.

Postawę szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie uczniowie prezentowali podczas realizacji Dnia Patriotycznego 5. maja 2016r.

Sala gimnastyczna, cisza, przejmująca cisza... Półmrok. Słowa „Roty” M. Konopnickiej, wszyscy stoją na baczność. Na ekranie slajd z białym orłem. Czuć patriotyzm i wzruszenie. Julka i Karolina przekazują rówieśnikom informacje o zakazanym w PRL święcie uchwalenia konstytucji 3 maja. Po chwili uczniowie wychodzą w skupieniu na zewnątrz - ruszają wolno, dostojnie, powiewają flagi biało-czerwone, szaliki, czapki, istna rewia narodowych symboli - tak uczniowie klukowskiej szkoły uczcili jedno z ważniejszych świąt narodowych.

Zobacz patriotyczny pochód na zdjęciach:

Na czas majówki szkoła została przystrojona w patriotyczne elementy i barwy biało czerwone. Sala nr 14 zamieniła się się w małe muzeum - uczniowie mogli oglądać pamiątki z poprzedniej epoki - pieniądze, medale, książki, przedmioty codziennego użytku, a nawet różne zabytki techniczne - zebrane wspólnymi siłami przez dzieci. A to wszystko w akompaniamencie muzyki odtwarzanej z płyt winylowych.

Zobacz relację video z obchodów:

{video}szkola/video/marsz_majowka_2016{/video}

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.