Nauka języków obcych w SP82

Kategoria: Klukowo Utworzono: piątek, 22 maj 2015 Daniel Kossakowski

Szkoła Podstawowa nr 82 w Gdańsku jest pierwszą, ze względu na położenie, placówką oświatową po przylocie do Gdańska.

To bardzo zobowiązuje, dlatego uczniowie tej szkoły potrafią przywitać się w czterech językach: angielskim, niemieckim, francuskim, czeskim.

Tych właśnie języków dzieci mogą nauczyć się w szkole w ramach zajęć obowiązkowych i pozalekcyjnych. Nauka języków stoi na bardzo wysokim poziomie.
Szkoła może poszczycić się prestiżowymi Europejskimi Odznakami Jakości e Twinning – European Quality Label za projekty Mascots travelling cross Europe, Sea Project- for the young ones, School differences.

eTwinning to współpraca europejskich szkół za pośrednictwem mediów elektronicznych. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno - -komunikacyjnych (TIK) w szkołach. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet, współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 82 w Gdańsku miały możliwość współpracowania ze swoimi rówieśnikami z Hiszpanii, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Turcji, Estonii i Grecji , Portugalii, Francji, Litwy, Rosji, Słowacji, Słowenii, Bułgarii, Włoch. W obecnym roku szkolnym najmłodsi uczniowie realizują projekt My body, your body, our body: unity in diversity, który pokazuje, że pomimo różnic (język, kultura), jesteśmy tacy sami.

Znajomością języków uczniowie mogą też pochwalić się podczas realizacji szkolnych przedsięwzięć takich jak Dzień Unii Europejskiej, wizyta w Porcie Lotniczym czy konkursy językowe organizowane przy współpracy z ambasadami.

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.