Wielkie zmiany w SP 82

Kategoria: Klukowo Utworzono: czwartek, 11 grudzień 2014 Daniel Kossakowski

Szkoła Podstawowa 82 w Klukowie

Pierwszego września w Szkole Podstawowej nr 82 pojawił się nowy dyrektor - pani mgr Agata Markiewicz-Babło.

Zaś za tą zmianą pojawiły się kolejne i to wcale nie takie małe - opisujemy je w dalszej części artykułu.

Po pierwsze - z korytarzy zniknęły dzwonki. Co prawda niedosłownie, ale uczniowie już ich nie usłyszą. Od teraz przerw pilnują nauczyciele.

Ponadto planowana jest renowacja strony szkoły w internecie (niewielkie zmiany widać już teraz). Być może pojawi się również całkiem nowa szata graficzna.

Dzięki staraniom Pani Dyrektor 9. grudnia oddano do użytku nowy plac zabaw, który powstał z pomocą środków rządowego programu Radosna Szkoła. Zeszłorocznej radzie rodziców nie udało się zebrać środków finansowych w akcji Polak Potrafi (opisywaliśmy to w tym artykule). Środki pozyskane w tamtym czasie wystarczyły jedynie na przygotowanie terenu i budowę szachownicy.

Jakiś czas temu Pani Dyrektor przygotowała procedurę wyboru patrona i nadania imienia naszej szkole. Obecnie trwa już drugi etap tego procesu. Decyzją rady rodziców, rady pedagogicznej, pracowników administracji i obsługi został nim prof. Jan Czochralski. W chwili obecnej, aż do świąt, zapraszamy na zwiedzanie wystawy poświęconej Czochralskiemu.

Bieżące informacje z życia szkoły można śledzić na oficjalnym profilu Facebook - sp82gdansk.

Zobacz jak wygląda nowy plac zabaw:

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.