Inwestycje z budżetu obywatelskiego na finiszu

Kategoria: Dzielnica Utworzono: sobota, 18 listopad 2017 Daniel Kossakowski

Projekty, które powstają w ramach zeszłorocznego budżetu obywatelskiego są już prawie gotowe - koniec robót planowany jest jeszcze w listopadzie.

W ramach konkursu zrealizowane zostaną dwa projekty - jeden dzielnicowy i jeden ogólnomiejski.

W 2017 roku w kategorii projektu dzielnicowego zwyciężył pomysł Nowocześnie, zdrowo i sportowo zgłoszony przez Marię Czechowską, który zakłada zagospodarowanie terenu przy klukowskiej szkole, w tym m.in.:

  • dostawę i montaż siłowni plenerowej;
  • dostawę i montaż dwóch zadaszonych wiat rowerowych ze stojakami rowerowymi;
  • budowę nawierzchni z kostki brukowej, z płyt ażurowych i kory drzewnej;
  • budowę dojścia do siłowni plenerowej i schodów terenowych;
  • dostawę i montaż elementów małej architektury.

Postępy widoczne są na zdjęciach, wykonawca oczekuje jeszcze na dostawę urządzeń dla siłowni. Uroczyste otwarcie obiektu planowane jest w grudniu.

W ramach drugiego projektu - Gdańszczanie bezpieczni w drodze do szkoły - zgłoszonego przez Stanisława Krzemińskiego i Jana Peruckiego - przewidziano montaż tablic radarowych montowanych na przejściach przy szkołach. Takie oznakowanie pojawi się zarówno przy szkole w Klukowie jak i na Złotej Karczmie.

Wykonawca inwestycji zaczął już montować słupy w docelowych lokalizacjach. Tablice pojawią się tam również do końca listopada.

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.