Są wyniki budżetu obywatelskiego 2018!

Kategoria: Dzielnica Utworzono: czwartek, 05 październik 2017 Daniel Kossakowski

W piątej edycji BO gdańszczanie mieli do rozdysponowania 11,2 mln złotych na projekty dzielnicowe, z czego 203 tys. zł przypadło Matarni.

W naszej dzielnicy, na 4 zgłoszone projekty, zrealizowane zostaną 2 - Aktywna Matarnia - za 140 tys. zł oraz ławki na Złotej Karczmie - 10 tys. zł.

Autorom projektów, nie tylko tych wygranych, gratulujemy zdobytej ilości głosów i zachęcamy do dalszego czynnego udziału w życiu społecznym naszej okolicy. Co zatem zostanie zrealizowane w przyszłym roku?

Aktywna Matarnia - rozbudowa istniejącej infrastruktury sportowej przy ul. Podchorążych i ul. Elewów

Celem projektu jest wzbogacenie istniejącej infrastruktury (m.in. boiska i placu zabaw) o poprawę bezpieczeństwa i funkcjonalności. Przewidziano budowę: kosza do koszykówki z ogrodzeniem, piłkochwyt za bramką, nowe siatki do bramek, stół piłkarzyki, stojak na rowery, słupki blokujące wjazd oraz rewitalizację osiedlowej górki. Koszt pomysłu to 140 000 zł.

Miejsca spotkań i odpoczynku - ławki na Matarni (osiedle Złota Karczma)

W ramach tego pomysłu na osiedlu Zlota Karczma zamontowanych zostanie siedem ławek na betonowym fundamencie. Ich lokalizacja to głównie linia lasu - na styku osiedla Złota Karczma z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym (wzdłuż ulic Mjr Mieczysława Słabego i Złota Karczma, w obszarze działek nr: 22/5, 22/9, 12/2, 14/11). Koszt zadania: 10 000 zł.

Jak głosowali mieszkańcy?

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.