Co dalej z pobliskimi szkołami?

Kategoria: Dzielnica Utworzono: wtorek, 13 grudzień 2016 Daniel Kossakowski

Zbliżająca się reforma polskiego systemu edukacji budzi niemałe kontrowersje i wiele pytań. Jak sprawa wygląda w naszej dzielnicy?

Obie szkoły - w Klukowie i na Złotej Karczmie - zostaną przekształcone w ośmioletnie podstawówki. To samo dotyczy obecnego Gimnazjum nr 33. XXIV liceum pozostaje bez zmian.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 82 w Klukowie otrzymała już projekt reorganizacji placówki. Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz z analizy projektu ustawy Prawo Oświatowe wynika, że 6-letnia Szkoła Podstawowa nr 82 w Gdańsku z mocy ustawy 1 września 2017 roku stanie się 8-letnią szkołą podstawową z klasami "zerowymi". Zdaniem dyrekcji i rady pedagogicznej jest to optymalne rozwiązanie - mówi Agata Babło, dyrektor SP82 - do 15 grudnia możemy wyrazić w tej sprawie opinię. Społeczność szkoły liczy na Państwa wsparcie.

Jeżeli chodzi o Złotą Karczmę - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 23 zgodnie z reformą MEN zostanie od września 2017 przekształcony w szkołę podstawową od 1-8 klasy oraz z klasami "zerowymi". Gimnazjum zostanie wygaszane.

W przypadku osowskich szkół - zarówno obecne gimnazjum jak i podstawówka zostaną przekształcone w ośmioletnie szkoły. Ponadto dzięki protestom mieszkańców, rodziców, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły i osowskiej rady dzielnicy XXIV liceum ogólnokształcące nie zmieni swojej siedziby. Miasto planowało przenieść je na Przymorze, likwidując tym samym jedyną taką placówkę za obwodnicą.

Więcej informacji na temat walki o pozostawienie XXIV liceum w Osowie znajduje się na stronie osowa.com.

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.