Odbiorą elektrośmieci z Twojego domu!

Kategoria: Gdańsk Utworzono: niedziela, 13 sierpień 2017 Daniel Kossakowski

Masz w domu zepsutą pralkę, lodówkę lub inny sprzęt AGD? Organizacja ElektroEko odbierze ją od Ciebie za darmo.

Zamawiając odbiór elektrośmieci z domu – przygotuj swój sprzęt! To usprawni i przyspieszy jego odbiór. Jak to zrobić? Opisaliśmy to w dalszej części artykułu.

Bezpłatnie odbierane są duże zużyte sprzęty takie jak: pralki, lodówki, zmywarki, zamrażarki, kuchenki elektryczne, suszarki do ubrań, telewizory o przekątnej ekranu przekraczającej 24 cale. Odbierając wielkogabarytowe sprzęty ElektroEko odbierze przy okazji także drobne elektrośmieci, w tym zużyte świetlówki.

Aby zamówić odbiór odpadów należy zadzwonić pod numer 2222 33 00 lub wypełnić formularz na stronie http://www.elektrosmieci.pl/

Każdy mieszkaniec może również bezpłatnie odwieźć zużyte sprzęty elektroniczne we własnym zakresie do specjalnego pojemnika, który znajduje się przy CH Auchan, ul. Szczęśliwa 3 (przy wejściu do sklepu Media Expert).

Kary za unikanie recyklingu

Pamiętaj, że elektrośmieci nie wolno wyrzucać do śmietnika! Grozi za to kara grzywny do 5 000 złotych. Zużyte urządzenia zawierają szkodliwe substancje, które po wydostaniu się z uszkodzonego urządzenia przenikają do gleby, wody i powietrza. Wyrzucając elektrośmieci do śmietnika zatruwasz środowisko, przez co stwarzasz realne zagrożenie dla zdrowia zwierząt i ludzi oraz łamiesz prawo obowiązujące w Polsce od 2005 r. (Ustawa o ZSEE).

Elektrośmieci powinny być selektywnie zbierane, a następnie poddawane bezpiecznemu przetworzeniu i przekazane do recyklingu.

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.