Od 1 lipca segregujemy szkło!

Kategoria: Gdańsk Utworzono: poniedziałek, 06 czerwiec 2016 Daniel Kossakowski

Pamiętajcie! Od 1 lipca w Gdańsku, oprócz śmieci suchych i mokrych, zaczynamy segregować też szkło - do trzeciego kubła, w kolorze zielonym.

Mieszkańcy domów jednorodzinnych wkrótce dostaną worki. Za każdy odebrany worek dostaną kolejny – pusty. Firmy będą musiały zmodyfikować deklaracje śmieciowe.

Segregowane szkło nie może być potłuczone, do pojemników będziemy mogli wrzucać opróżnione z zawartości opakowania ze szkła białego, zielonego, brązowego, bez nakrętek, zacisków, korków, kapsli i gumowych uszczelek, tj. butelki i słoiki szklane po napojach i żywności, butelki po napojach alkoholowych oraz szklane opakowania po kosmetykach.

Nie będzie można wrzucać do pojemników szkła stołowego, fajansu, porcelany, ceramiki, kryształów, luster, szkła zbrojonego, żaroodpornego, okiennego, okularowego, żarówek, lamp jarzeniowych, fluorescencyjnych i rtęciowych szyb samochodowych, reflektorów, zniczy.

W związku z dodatkową segregacją w drugiej połowie czerwca do altan śmietnikowych na terenie miasta trafi dodatkowo 15 tys. zielonych pojemników na szkło, a mieszkańcy około 20 tys. budynków jednorodzinnych otrzymają zielone worki. W pakiecie startowym będzie 6 worków.

Zobacz film promujący akcję:

{video}segregacja_szkla/video{/video}

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.