Gdańskie dni sąsiadów zakończone!

Kategoria: Gdańsk Utworzono: piątek, 01 lipiec 2011 Daniel Kossakowski

Dni sąsiadów klukowoPrzez miesiąc Gdańszczanie świętowali w ramach Dni Sąsiadów. W całym mieście odbyło się 70 spotkań i festynów.

Wszyscy organizatorzy mogą teraz wziąć udział w losowaniu nagród. Na relacje ze spotkania Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta czeka do 15 lipca.

To ogromny wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym, gdy Gdańszczanie zorganizowali 17 imprez, z czego zaledwie jedna była inicjatywą prywatną. W sumie w obchodach dni sąsiedzkich wzięło udział niemal 7000 osób. Ta liczba może jednak ulec zmianie po zebraniu wszystkich relacji ze spotkań sąsiedzkich.

Przez cały miesiąc poznawaliśmy bliżej swoich sąsiadów. Świętował cały Gdańsk: od Kiełpina Górnego po Brzeźno, na Osowie i na Strzyży. W gdańskich dzielnicach odbywały się zawody sportowe, konkursy plastyczne, warsztaty graffiti, rzeźbiarskie i bębniarskie. Można było nawet obejrzeć pokaz makijażu i porozmawiać z wizażystką. Większość prywatnych spotkań odbywało się przy integracyjnym grillu, ale pomysłów na sąsiedzkie święto było więcej: letnie kino w ogrodzie, karaoke, muzyka na żywo i nawet… poszukiwania kwiatu kwitnącej paproci. Graliśmy też w piłkę nożną, koszykówkę i ping-ponga.

Co by jednak nie powiedzieć, mieszkańcy Klukowa nie są skłonni do zabawy. Imprezy organizowane w naszej dzielnicy można było policzyć na palcach jednej ręki.

Do 15 lipca wszyscy organizatorzy spotkań mogą przysyłać relacje ze spotkania sąsiedzkiego na stronę internetową www.dnisasiadow.gdansk.gda.pl lub do Punktu Informacji Kulturalnej w Gdańsku przy ul. Długi Targ. Wezmą one udział w losowaniu atrakcyjnych nagród: mebli ogrodowych, śpiworów, koców i rejsu promem morskim. Losowanie odbędzie się w ciągu siedmiu dni po 15 lipca.

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.