Radarowa wciąż zamknięta! [AKTUALIZACJA]

Kategoria: Dzielnica Utworzono: środa, 12 październik 2011 Daniel Kossakowski

Radarowa KlukowoUlica Radarowa wciąż pozostaje zamknięta, termin otwarcia znowu przesunięty!

Kilka tygodni temu drogowcy, a w zasadzie spółka Gdańskie Inwestycje Komunalne informowała, że ulica Radarowa zostanie oddana do użytku. Tymczasem? Wciąż czekamy... do poniedziałku?

ZTM Gdańsk poinformował nas, że zmiana organizacji autobusów ma nastąpić 14 października, więc w okolicach tego dnia powinna zostać otwarta Radarowa. Na komentarz i informacje w tej sprawie od GIK wciąż czekamy...

AKTUALIZACJA:

Wykonawca robót zobowiązał się do otwarcia jezdni w piątek, jednak najpóźniej może to nastąpić w poniedziałek. Jest to jedyny odcinek trasy Słowackiego, który sprawia tyle problemów, a ich powodem są liczne problemy formalne i niezgodności w dokumentacji. Przykładem jest mnóstwo niezidentyfikowanych sieci.

Czas wykonawca wykorzystuje jednak na wykonywanie na tym odcinku innych prac m.in. kładzenia ostatnich nawierzchni asfaltowych (warstw ścieralnych). Drogowcy starają się zrobić układ docelowy tak, aby w ciągu następnych tygodni nie zmieniać tam już w sposób drastyczny ruchu.

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.