Włączenie świateł przy Selgrosie.

Kategoria: Gdańsk Utworzono: niedziela, 04 marzec 2012 Daniel Kossakowski

Zastanawiali się Państwo kiedyś dlaczego światła przy Renku i Selgrosie nigdy nie działają? Odpowiedź jest prosta: ponieważ nie należały do miasta....

Sytuacja ma ulec zmianie i do 10 maja 2012 roku powinna zacząć działać odtworzona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Wodnika i Galaktycznej. Tylko czy jest to potrzebne?

Od momentu przebudowy skrzyżowania, czyli od przełomu 2002 i 2003 roku sygnalizacja była nieczynna. Jej inwestorami były do spółki dwa podmioty prywatne: Renk i Selgros. Instalacja po zbudowaniu nie została przekazana miastu.

W związku z narastającym ruchem samochodów osobowych od strony Osowy, pojawiła się potrzeba uruchomienia w tym miejscu świateł, Zarząd Dróg i Zielni w Gdańsku zwrócił się do Renku oraz Selgrosa o pisemne zrzeczenie się praw własności do urządzeń. Obydwa podmioty uczyniły to, ZDiZ przejął urządzenia i dzięki temu możliwe było ogłoszenie przetargu na odtworzenie sygnalizacji.

Wykonawca będzie musiał uzupełnić wysokie i niskie maszty, zamontować pętle indukcyjne oraz komory sygnalizacyjne (w technice LED), także skompletować całe okablowanie i zasilanie.

W dzisiejszym przetargu ofertę złożyła firma ELDRO FL z Gdańska, za wykonanie zlecenia oferując 110.668,59 zł. W tej chwili trwa analizowanie oferty. Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty na korzyść tego wykonawcy, to umowa powinna zostać podpisana do 8 marca, a prace powinny skończyć się do 10 maja.

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.